Ja uz savas automašīnas pamani ūdens pudeli, nekavējoties ziņo likumsargiem

Ir jau vēls vakars, un, novietojuši automašīnu pie lielveikala, jūs to aizslēdzat un dodaties iepirkties. Kad atgriežaties, ievērojat, ka kāds uzlikis kreklu uz jūsu vējstikla tīrītāja vai atstājis ūdens pudeli uz auto. Ko tas varētu nozīmēt?

Ja uz sava auto stikla pamanāt kādu apģērba gabalu, nevelciet laiku, cenšoties to noņemt. Tā vietā nekavējoties iekāpiet automašīnā un pēc iespējas ātrāk atstājiet šo vietu.

Aizbrauciet uz labi apgaismotu, vēlams, pārpildītu vietu, un tikai tad apstājieties, lai noņemtu kreklu. Šī ir salīdzinoši jauna metode, ko noziedznieki izmanto, lai novērstu vientuļo autovadītāju uzmanību.

 

Dabisks impulss ir atbrīvoties no krekla vai cita liela auduma gabala. Kamēr jūs to darāt, jūs var aizklīst, un kas zina, kas notiks tālāk. Krāpnieki kļūst arvien izsmalcinātāki, izmantojot dažādas metodes, lai iegūtu jūsu uzticību un manipulētu ar jums. Viņi var atstāt zīmītes pie automašīnas vai novietot neparastus priekšmetus uz motora pārsega, cerot apmānīt jebkuru, neatkarīgi no vecuma vai pieredzes.

Ir svarīgi būt uzmanīgiem un atpazīt šos trikus. Apskatīsim, kādi ir šādi aizdomīgi paņēmieni un kā rīkoties, lai sevi pasargātu no apmānīšanas.

Ūdens pudele uz motora pārsega var norādīt uz to, ka jums draud nopietni riski

Līdzīgi kā apģērba gabals uz vējstikla tīrītājiem, ūdens pudele ir domāta, lai novērstu jūsu uzmanību un liktu izkāpt no automašīnas. Tomēr šajā gadījumā situācija ir vēl bīstamāka.

Pat ja jūs nolemjat neizkāpt ārā, lai noņemtu pudeli vai citu priekšmetu, un uzreiz braucat prom, jūs joprojām varat būt apdraudēts. Ir iespējams, ka cilvēki, kuri novietojuši pudeli uz motora pārsega, ir uzstādījuši automašīnai GPS izsekošanas ierīci, ļaujot viņiem sekot jūsu atrašanās vietai.

Dodoties mājās, pastāv risks, ka jūs varat tikt izsekots. Drošākais risinājums ir atrast vietu ar daudz cilvēkiem, kur varat pārbaudīt, vai jūsu automašīnai nav pievienota izsekošanas ierīce.

Alternatīvi, jūs varat doties uz tuvāko policijas iecirkni un lūgt likumsargiem veikt pārbaudi jūsu vietā. Atgriešanās pie automašīnas un aploksnes atrašana tajā var būt ļoti satraucoša un rada papildu iemeslu piesardzībai.

Jūs esat pārliecināts, ka aizslēdzāt savu transportlīdzekli, tomēr pastāv iespēja, ka kāds tajā ir iekļuvis. Vispirms ievērojiet drošības pamatprincipus – nekavējoties aizbrauciet no vietas. Ja atrodat aploksni, vislabāk to izmest, neatverot, jo tās saturs var būt nepatīkams vai bīstams. Tomēr, ja ziņkārība ņem virsroku un jūs nolemjat to atvērt, rīkojieties piesardzīgi, apzinoties iespējamās sekas.

Kā Latvijā krāpnieki izmanto autovadītājus? Uzziniet vairāk un iepazīstieties ar visbiežāk izmantotajiem krāpšanas paņēmieniem, lasot tālāk!

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

 

Ja kāds svešinieks lūdz jūs uzņemt fotogrāfiju un pasniedz savu tālruni, nesteidzieties to uzreiz pieņemt. Vispirms novērtējiet viņa izskatu un uzvedību. Ja cilvēks šķiet aizdomīgs vai nešķiet draudzīgi noskaņots, labāk pieklājīgi atsakiet palīdzību, jo pastāv iespēja, ka viņš varētu būt krāpnieks.

Pieņemot tālruni, jūs, iespējams, ieslēdzat kameru un pamanāt, ka ierīce jau ir bojāta. Kad to atdodat atpakaļ, svešinieks var sākt jūs vainot par bojājumiem, pieprasot naudu un draudot izraisīt konfliktu vai skandālu. Šādi gadījumi ir izplatīts apmāna veids.

Svarīgi saglabāt mieru un nepiekrist nepamatotām apsūdzībām. Vienkārši paskaidrojiet, ka jūs nepadosieties provokācijām, un mierīgi dodieties prom. Ja svešinieks kļūst agresīvs vai uzstājīgs, nekavējoties izsauciet policiju, lai izvairītos no bīstamām situācijām.

Bet kā Latvijā krāpnieki izmanto autovadītājus?

Latvijā, līdzīgi kā citās valstīs, automašīnu īpašnieki un vadītāji nereti sastopas ar dažādiem krāpšanas paņēmieniem. Šeit ir daži no izplatītākajiem piemēriem:

Odometra krāpšana: Krāpnieki samazina automašīnas nobraukuma rādījumu, lai šķistu, ka transportlīdzeklis ir mazāk lietots, nekā tas patiesībā ir. Šī darbība mākslīgi palielina automašīnas vērtību, padarot to pievilcīgāku potenciālajiem pircējiem.

Viltus auto pārdošana: Krāpnieki internetā piedāvā automašīnas par ļoti zemām cenām, bieži vien pieprasot avansa maksājumu. Pēc naudas saņemšanas viņi pazūd, un transportlīdzeklis nekad netiek piegādāts.

Viltus apdrošināšanas polises: Krāpnieki piedāvā viltotas apdrošināšanas polises, un pēc negadījuma izrādās, ka polise ir nederīga, atstājot transportlīdzekļa īpašnieku bez apdrošināšanas seguma.

Fiktīvas remontu darbnīcas: Daži auto remontdarbnīcu īpašnieki piedāvā veikt remontus par zemu cenu, bet veic tikai nelielus darbus vai izmanto nekvalitatīvas rezerves daļas. Dažreiz viņi pat var sabojāt automašīnu vēl vairāk, lai piesaistītu papildus naudu no īpašnieka.